klinika@bemowo-wet.com.pl +48 22 638 39 14 Klinika jest czynna całą dobę
dr n. wet.

Miłosława Kwiatkowska

Neurlog, neurochirurg. Na studiach pasjonowałam się neurologią i już na pierwszym roku wiedziałam, że to właśnie nią chciałabym się zająć. Po uzyskaniu dyplomu lekarza, pozostałam na studiach doktoranckich UWM Olsztyn, gdzie obroniłam pracę z zakresu neurologii weterynaryjnej, a dokładnie chorób rdzenia kręgowego psów. Obecnie wykonuję badanie naukowe w zakresie padaczki psów i kotów, zbliżając się do końca studium habilitacyjnego.

 

W trakcie swojej pracy zawodowej odbywałam staże w Szwajcarii, w USA, (w Athens w stanie Georgia) oraz w Szwecji (Kumla). Pracowałam w szpitalu specjalistycznym Langford vets, University of Bristol w Wielkiej Brytanii oraz Kleintierklinik Tiho w Niemczech (Hanower). Miałam ogromne szczęście pracować z takimi postaciami – prof. Andre Jaggy, Simon Platt, Andrea Tipold oraz Holger Volk.

 

Ukończyłam rezydenturę z zakresu Neurologii (ECVN- European Colleage Of Veterinary Neurology) na Uniwersytecie w Hanowerze, w Niemczech. Pasjonują mnie badania naukowe, ale tylko takie, których wyniki można wykorzystać w pracy praktycznej. Do tej pory opublikowałam kilkadziesiąt prac naukowych w czasopismach międzynarodowych.